انتخاب

مشاوره عایق کاری های کاملا رایگان

منظور از عایق چیست؟

عایق یا بهتر بگوییم عایق حرارتی و برودتی، یک اصطلاح عمومی است که برای محصولاتی استفاده می شود تا  مانع هدررفت گرما و انرژی بین محیط و سیستم شوند. از عایق های حرارتی در مکان های مختلف منزل می توانیم استفاده کنیم مانند دیگ های بخار یا لوله های آب گرم و سرد، البته فقط استفاده از عایق به تنهایی نمی تواند مانع هدررفت انرژی و گرما  یا عبارتی دیگر کنترل آن ها شود اما نقش به سزایی در کنترل آن ها دارند. اما بهتراست بدانید که عایق های حرارتی وبرودتی، بهترین و مهمترین عامل برای کنترل و مصرف انرژی های ساختمان ها می باشند.

در حقیقت عایق ها در سه دسته جایگذاری میشوند که امروزه با توجه به افزایش مصرف انرژی و مواجهه شدن با کمبود انرژی در سال های در پیش رو و عدم امکان بازیافت انرژی و … بیشتر به بحث بهینه سازی مصرف انرژی پرداخته میگردد که این تنها با استفاده از عایق هایی که باعث کاهش عبور و انتقال انرژی میشوند امکان پذیر است.

عایق انرژی در سه دسته عایق رطوبتی و عایق حرارتی و عایق صدا مهمترین بحث مورد بررسی جهان نسل سوم است.

عایق حرارتی به عایقی گفته میشود که از عبو و انتقال انرژی حرارتی ممناعت به عمل آورد .عایق رطوبتی در حقیقت یک نوع عایق و جاذب رطوبت است و عایق صدا نیز باعث جذب یا حذف صدا میگردد.

در برخی موارد یک ماده میتواند هر سه ویژگی عایق صدا بودن ،عایق رطوبت و عایق حرارت بودن را همزمان دارا باشد مانند پشم سنگ،فوم pvcو…

گاهی نیز یک عایق تنها یک عملکرد خاص دارد مانند عایق حرارتی  مثل پشم شیشه یا عایق صوتی مثل بتن لیکا یا عایق رطوبتی مثل ایزوگام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *